.: 🍂 . 🍄 . 🍁 . 🌱. 🎵. 🌿. 🎶 . 🎨 :.
Milovnice přírody.
Zrzka.
Sběratelka folklóru.
Mýtů, pohádek a pověr.
Podzimní víla.
Čajovnice.
Studentka biologie.
Snící o životě v Norsku....

#0001 - Co je to Poscrossing?

29. dubna 2016 v 19:17 | Muchomůrka |  Poštovní zpravodaj
Vítejte u nové rubriky; představím další z mých zájmů - pohlednicování! Možná do ní dokonce i budu přispívat pravidelně... Jak v tomto článku zjistíte, jsem relativně aktivním uživatelem "sociální sítě" Postcrossing, která mi umožňuje vyměňovat si pohlednice s celým světem.

Toto je část pohlednice ze série Flower Fairies od C. M. Barker - Moorbinse & Wollgras - která mi nedávno dorazila.

Co je to Postcrossing?

Postcrossing je webová stránka umožňující výměnu pohlednic mezi naprosto cizími lidmi s naprosto odlišnými zájmy. Tož, to k definici. :D Dále pokračujeme méně formálně... Postcrossing je způsob, jak poznat lidi z celého světa, jak zjistit jakým způsobem se žije na opačné straně planety, jak díky fotografiím navštívit místa, která možná ve svém životě nikdy nebudeme mít možnost navštívit.

Jak to funguje?

Jednoduše. Zaregistrujete se na webové stránce http://postcrossing.com a zmáčknete tlačítko: Send a postcard. To, co vám vypadne je první uživatel, jemuž uděláte radost svým pohledem. Spolu s náhodným uživatelem vám to taky vygeneruje kód, který nesmíte zapomenout na pohlednici připsat. Díky tomuto kódu je adresát pohlednici schopen zaregistrovat a vy můžete zjistit, že váš pohled dorazil na místo určení.

Potom, co odešlete několik pohledů a šťastní "výherci" je zaregistrují, někdo si vylosuje i vás. Takže na svůj první přijatý pohled si budete muset chvíli počkat.

Co všechno obsahuje uživatelský profil?

Uživatelský profil (nezapomeňte si vyplnit vlastní!) obsahuje informace o vás. Někdo ho využívá k tomu, aby co nejlépe popsal své zájmy a koníčky, někdo ho využívá k tomu, že napíše, že sbírá kola a chce dostávat jenom pohledy s kolem, někdo se jen zmíní, že všem přeje skvělý den a že rád obdrží kterýkoliv pohled. Může se vám samozřejmě stát i to, že vylosujete prázdný profil. Nezoufejte, máte příležitost se zbavit pohledu, který nemáte komu poslat! :D Avšak neposílejte hnusné reklamní kejdy. Líbilo by se vám, kdybyste něco takového od někoho někdy obdrželi?

Kolik stojí poštovné z České republiky?

Po České republice (je tu možnost, že vylosujete i vlastní zemi) stojí poštovné 13 Kč, což je také hodnota známky s písmenkem A. Po Evropě stojí poštovné 25 Kč. Co se týče okolního světa (vše kromě Evropy), stojí obyčejné poštovné taktéž 25 Kč. Pokud však chcete prioritně (rychlejší a bezpečnější, většinou leteckou cestou dopravený pohled), budete si muset 5 Kč připlatit a vyjde vás to na 30 Kč.

Kolik si můžete najednou vylosovat uživatelů?

Ze začátku vám stránka umožňuje posílat pohlednice 5 uživatelům, ale s počtem vašich odeslaných pohlednic toto číslo narůstá. Toť je ode mě zatím k Postcrossingu vše, ale kdybyste měli jakékoli dotazy, v komentářích je místa dost :)

Zatím přeji hezký den!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Veškeré obrázky publikované na tomto blogu jsou mou tvorbou, nebo jsem za ně zaplatila.
Pokud tomu tak není, je obrázek klikací a vede na původní zdroj.
Výjimku tvoří ikonky velikost 64x64 na začátku každého článku, ty jsou ze Subeta.net.
Obrázek v záhlaví, nad nadpisem "Můchomurčin život", je nakreslen lagoliv.