.: 🍂 . 🍄 . 🍁 . 🌱. 🎵. 🌿. 🎶 . 🎨 :.
Milovnice přírody.
Zrzka.
Sběratelka folklóru.
Mýtů, pohádek a pověr.
Podzimní víla.
Čajovnice.
Studentka biologie.
Snící o životě v Norsku....

2/2016 - poslední zvonění, vysvědčení, nová dýmka a španělští kamarádi

29. dubna 2016 v 14:49 |  Obšťastník
Zdravím! Takhle hodně jsem jakživ nenakupovala :D Asi protože jsem nikdy neměla tolik peněz nazbyt :D (Což je divné, vzhledem k tomu, že v současné době ani nemám práci...) A teď takové útraty během dvou dnů.. :D No, perex trochu zkrátím: koupila jsem si novou shishu. Né, že bych už jednu neměla.. A dokonce i funkční... Ale tahle mě prostě... učarovala! :D

Říkáte si, čím mě mohl takový pidižvík učarovat? :D Svou smaragdovou barvou.. A tím bronzovým tělem... Když se prostě sejdou mé nejoblíbenější barevné kombinace a navíc kamarádka, která se najednou rozhodne, že tohle ukulele se jí líbí, a že si ho koupí (i když na žádný strunný hudební nástroj nikdy nehrála), nemohu se udržet. A tak ji mám. Malou, roztomilou. A ještě ani nevím, nakolik funkční :D za 179,- Kč.

A pak nákupní horečka pokračovala.
Ale vrátíme se na úplný začátek, v okamžik, kdy jsem se probudila.

Bylo přesně 5:34. A nemohla jsem usnout. V hlavně neustálé myšlenky na to, co mi rodiče řeknou, pokud jsem včera ten test z biologie nedala. (Já si věřím, musela jsem to dát! :D Ale své podvědomí stále musím přesvědčovat.) A tak jsem otevřela Wattpad a četla nějakou povídku plnou hrubek a "nečekaných" zvratů. Želbohům ani to mi k usnutí nepomohlo. A tak jsem si užívala vzhůru chvíli, kdy jsem si jednou do roka mohla v školním týdnu přispat do devíti hodin. Proč do devítí? Neměla bych být před školou v 7:30, abych se "pomstila" všem těm malým studentíkům za všechno, co mi provedli mí předchůdci? Měla. Ale co kostým? Mám tam jít za své přirozené čarodějnické já? Nebo za původně plánovanou květinovou vílu? Škoda... křídla jsou růžová, květinová čelenka mi na té hlavě nesedí, tylovou sukynku jsem si vyrobit nestihla. Proč? Protože zasraná maturita z biologie. A navíc.. vždy jsem byla malá a problém proklouznout starším "spolužákům" jsem nikdy neměla.. Takže jsem většinou zůstala nepomalovaná a octem nepostříkaná... A tak jsem si chtěla přispat. Nepovedlo se.

Tudíž jsem vyrazila na desátou do školy. Dostala 72 Kč - přebytek z třídního fondu, pochvalu, že jsem se zlepšila v průměru o 1,5 stupně (wtf.. co to je za hloupost? jo, zlepšila jsem skoro každou známku.. biologii třeba ze 4 na 1... ale zeměpis jsem o supeň zhoršila... furt to ale není, že bych minulé pololetí měla samé 4 a tentokrát samé 2) a tím dosáhla druhého největšího zlepšení ze třídy, také výsledky profilové maturitní zkoušky z ruštiny (mám za 1.. #šprtka), vysvědčení (ta hloupá ženska mi nakonec onu 3 na 2 neopravila.. mohla jsem mít o trojku míň... QQ) a hlad (a tak jsem udělala nejvíce rebelský čin za celou dobu, co jsem na škole. Vyndala jsem krabičku s jídlem - těstoviny s napoli omáčkou -, vidličku a začala pod lavicí požírat.) Přednáškou o ústních maturitách jsem zakončila své současné studium na této škole. Vrátila klíček od skříňky, odešla.

A tím se dostáváme k těm nákupům, ukuleleti (ať se to skloňuje jak chce) a mým španělským kamarádičkům. Vyrazily jsme s kamarádkou totiž do Levných knih. A tam jsem se všimla jich. Roztomilých, na první pohled ošklivých, skřítků. Na krabicích měli v českém překladu napsáno "Skřet" (v angličtině tam bylo normálně "pixie"). Bylo mi jich fakt líto. Hrozně hezky se usmívali. A když jsem zjistila, že každý kus je jen za 9,- Kč, musela jsem je mít. Všechny. Naštěstí tedy byli jenom 3 :D

Omlouvám se za "bordel" na pozadí..
Pak už jsem jenom procházela regály, neboť jsem nečekala, že objevím ještě něco pěkného. Želbohům, objevila. Moc pěkného. A zase mě učarovaly barvy. Jednalo se o svitítko - ozdobnou skleničku na svíčku v moc pěkném podzimním provedení. No, posuďte dle fotky sami.

Už jej mám pověšený na zdi, ale ruce se mi moc klepaly a mně se to nepovedlo vyfotit :D
Nákupy pokračovaly jíž zmíněným kamarádčiným ukulelem a já se nechala strhnout... a koupila si dýmku. V jednom z příštích "Obšťastníků" jistě napíšu, jak to s ní dopadlo :D Jestli už bude sloužit jenom na výstavu :D
Měli jste někdy podobné případy nákupní horečky? :D Já jsem v tohle ohledu naprosto nezkušená a jsem sama sebou docelá šokovaná :D A tak jsem nad propastí. Snad nespadnu dolů.
No, podělte se v komentářích! Zatím se mějte,
vaše Muchomůrka 🍄
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Chiara Chiara | E-mail | Web | 10. února 2017 v 2:20 | Reagovat

Pro takovéhle serepetičky jsem měla vždycky slabost. Krotit jsem se začala, až když jsem se plně osamostatnila. Holt jsem neměla moc na vybranou. :D
Skřítci se mi líbí, vodnici jsem kouřila jen párkrát v životě, v tom se nevyznám, ale ten rámeček či co to je ti vyloženě závidím. Úplně bych se obešla bez to koho kalíšku na svíčku a pověsila ho jen tak. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Veškeré obrázky publikované na tomto blogu jsou mou tvorbou, nebo jsem za ně zaplatila.
Pokud tomu tak není, je obrázek klikací a vede na původní zdroj.
Výjimku tvoří ikonky velikost 64x64 na začátku každého článku, ty jsou ze Subeta.net.
Obrázek v záhlaví, nad nadpisem "Můchomurčin život", je nakreslen lagoliv.